GDYNIA MOVIE KINO NA PLAŻY

Po zachodzie słońca na plaży nadal może się dużo dziać. W lipcowe środy zapraszamy na ciekawe filmy, które poruszą tematy stabilności, otwartości na zmiany i mierzenia się z trudnymi wyborami.

KINO NA PLAŻY

Środa, 5 lipca 2023 | godz. 21:30
„C’mon C’mon”
Reż. Mike Mills, USA, 2021, dramat.
Joaquin Phoenix jako dziennikarz radiowy, który wyrusza wraz ze swoim siostrzeńcem w podróż przez kraj. Czarno-biały mikroświat pokazuje, że najprawdziwsze w życiu są ludzkie relacje.

Środa, 12 lipca 2023 | godz. 21:30
„IO”
Reż. Jerzy Skolimowski, Polska, Włochy, 2022, dramat.
Opowieść o osiołku, który przemierza przez Europę i napotyka po drodze galerię barwnych ludzkich postaci. Jakie relacje, historie, emocje i sytuacje zobaczymy oczyma osiołka?

Środa, 19 lipca 2023 | godz. 21:30
„Supernova”
Reż. Harry Macqueen, Wielka Brytania, 2019, dramat.
Rewelacyjni Colin Firth i Stanley Tucci jako Suam i Tusker, którzy są razem od ponad 20 lat. Co wydarzy się w ich życiu w czasie podróży, w którą wyruszą, gdy okaże się, że choroba Tuskera może ich rozdzielić na zawsze?

Środa, 26 lipca 2023 | godz. 21:30
„La La Land”
Reż. Damien Chazelle, USA, Hongkong, 2016, musical.
Kultowy już film z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem o kultowym Los Angeles. Złota era Hollywood, kameralna historia pary marzycieli, intymność kina i rozmach wielkiej produkcji w jednym filmie, po którego zakończeniu warto się zastanowić, czy „właściwy moment” zawsze musi właściwy.

 

Co nowego

IN THE SHELL
zulu kuki x Porsche

Wizualna anomalia? Morski twór? A może nietypowa muszla? Trójmiejski artysta multidyscyplinarny, zulu kuki z premedytacją zaciera granice między światem rzeczywistym a wirtualnym. Jego nowa instalacja inspiruje i napędza do rozważań o stabilności otaczającego świata, dynamice zmian wokół nas, wpływie technologii na życie.

Projekt od początku powstał w trójwymiarowej rzeczywistości: dzięki skanowi 3D, projektowaniu 3D i drukowi 3D. Muszla, główny element instalacji, została wydrukowana z materiału PET-G, który powstaje w wyniku recyklingu plastikowych butelek.

Instalacja stworzona na Gdynia Design Days powstała dzięki współpracy z Porsche Centrum Sopot i będzie jej można doświadczyć w Strefie Marzymy Pełnią Barw na Plaży Miejskiej w Gdyni od 1 do 30 lipca 2023.

 

A może morze?

Artystka Blanka Byrwa w swojej instalacji Glony II zachęca do dyskusji na temat tego, co robimy z naturą i jaka przyszłość czeka Bałtyk. Czy podejmujemy odpowiednie działania, aby chronić nasze morze? Co morze może nam dać? I dlaczego glony są tak ważne we współczesnym świecie?

Glony wracają tam, gdzie ich miejsce – nad morze, na plażę. Instalację Glony II stworzoną na Gdynia Design Days do końca lipca można zobaczyć w Strefie Porsche Centrum Sopot na Plazy Miejskiej w Gdyni. O Bałtyku będzie można dowiedzieć się też więcej w czasie panelu w czwartek, 20 lipca 2023. Glony z bioplastiku natomiast wykonać będzie można wraz z artystką na warsztatach w sobotę, 22 lipca 2023.

Silent disco porywa tłumy na plaży w Gdyni

Strefa Porsche Centrum Sopot porwała do tańca! Sesje silent disco przyciągnęły spragnionych połączenia tanecznej przygody z obcowaniem z naturą.

W każdy piątek lipca oferujemy muzyczne doświadczenie w nowej formule. Dołącz do tego wyjątkowego spotkania i poczuj letnią atmosferę pełną radości i energii. To niesamowite uczucie, gdy cała plaża tańczy w rytmie ulubionych utworów.

 

Program

Miejsce

Plaża Miejska w Gdyni (w pobliżu Bulwaru Szwedzkiego)

Otwórz mapę

1 - 30 lipca 2023 Poniedziałek, Wtorek: 11-18
Środa: 11-20
Czwartek: 11-21
Piątek: 11-23
Sobota, Niedziela: 11-20

 

FAQ

Czy musze mieć wejściówkę, by wejść do Strefy?

Nie musisz. Wszystkie aktywności w Strefie są otwarte dla wszystkich. Wystarczy przyjść w godzinach otwarcia Strefy!

Czy mogę przyjść z psem?

Wszystkie pieski są mile widziane w naszej Strefie. Pamiętaj tylko, że to Ty bierzesz odpowiedzialność za zachowanie swojego pupila. Dla piesków przygotowaliśmy wodę - miski znajdują się na wejściu do Strefy.

Jakie aktywności będą w Strefie?

Strefa czynna jest przez cały tydzień. Zaplanowaliśmy między innymi panele o designie, kino na plaży, kameralne koncerty, wystawy artystów związanych z Gdynia Design Days, warsztaty oddychania i jogi, treningi siatkówki i warsztaty fotograficzne. Sprawdź PROGRAM na naszej stronie.

Co łączy Porsche Centrum Sopot i Gdynia Design Days?

Porsche od 75 lat wyznacza nowe ścieżki projektowania. Tworzymy własne projekty, ale też inspirujemy do działania artystów, designerów, architektów, sportowców. Porsche Centrum Sopot od kilku lat wspiera Festiwal Gdynia Design Days. W 2022 dzięki mecenatowi nad wystawą Sunken Romance mieszkańcy Gdyni i turyści mogli śledzić losy wyłowionego z Bałtyku samochodu. W 2023 zapraszamy do dyskusji w oparciu o instalację "In the shell" autorstwa zulu kuki.