STABILNOŚĆ I ZMIANA ROZMOWY O DESIGNIE

Realna i wirtualna rzeczywistość. Natłok wiadomości, nadmiar treści, ciągła potrzeba rozwoju, a zarazem sztuka odpuszczania, radość slow life, czas na marzenia.

Współczesność zawieszona między wieloma skrajnościami, w rożnych formatach, w wielu wymiarach wyznacza nowe wyzwania.

Co jest stałe? Co jest stabilne? Co może stanowić oparcie?

W czasie paneli porozmawiamy o zmianie i stabilności w designie, sztuce i życiu.

ROZMOWY O DESIGNIE

Czwartek, 13 lipca 2023 | godz. 18:00
Nowy początek?
Co dziś napędza młodych projektantów? Jakie wyzwania przed nimi stoją? I jakie wyzwania stawiają oni przed odbiorcami?

Przy okazji prezentacji wystawy „Nowa generacja” projektanci i krytycy porozmawiają o roli nowej generacji twórców, ich inspiracjach i wizjach przyszłości.

Czwartek, 20 lipca 2023 | godz. 18:00
A może morze?
Bałtyk czuje, myśli, oddycha, brzmi. Można go doświadczać wszystkimi zmysłami. Tylko jak długo jeszcze będzie to możliwe?

O roli Morza i naszej z nim relacji porozmawiają artyści i działacze, którzy zaangażowali się w projekt „Glony” Blanki Byrwy.

Czwartek, 27 lipca 2023 | godz. 18:00
Stabilność idei
Jakie znaczenie ma barwa w projektowaniu? Czy kreatywność jest najważniejszą wartością procesu projektowego? Jak ważna jest trwałość i użyteczność niesamowitych, kolorowych rozwiązań?

O znaczeniu kreatywności i magii barw porozmawiają twórcy projektu Strefy Porsche, przedstawiciele Pracowni MODE:LINA oraz zaproszeni do rozmowy projektanci i artyści.

 

Co nowego

IN THE SHELL
zulu kuki x Porsche

Wizualna anomalia? Morski twór? A może nietypowa muszla? Trójmiejski artysta multidyscyplinarny, zulu kuki z premedytacją zaciera granice między światem rzeczywistym a wirtualnym. Jego nowa instalacja inspiruje i napędza do rozważań o stabilności otaczającego świata, dynamice zmian wokół nas, wpływie technologii na życie.

Projekt od początku powstał w trójwymiarowej rzeczywistości: dzięki skanowi 3D, projektowaniu 3D i drukowi 3D. Muszla, główny element instalacji, została wydrukowana z materiału PET-G, który powstaje w wyniku recyklingu plastikowych butelek.

Instalacja stworzona na Gdynia Design Days powstała dzięki współpracy z Porsche Centrum Sopot i będzie jej można doświadczyć w Strefie Marzymy Pełnią Barw na Plaży Miejskiej w Gdyni od 1 do 30 lipca 2023.

 

A może morze?

Artystka Blanka Byrwa w swojej instalacji Glony II zachęca do dyskusji na temat tego, co robimy z naturą i jaka przyszłość czeka Bałtyk. Czy podejmujemy odpowiednie działania, aby chronić nasze morze? Co morze może nam dać? I dlaczego glony są tak ważne we współczesnym świecie?

Glony wracają tam, gdzie ich miejsce – nad morze, na plażę. Instalację Glony II stworzoną na Gdynia Design Days do końca lipca można zobaczyć w Strefie Porsche Centrum Sopot na Plazy Miejskiej w Gdyni. O Bałtyku będzie można dowiedzieć się też więcej w czasie panelu w czwartek, 20 lipca 2023. Glony z bioplastiku natomiast wykonać będzie można wraz z artystką na warsztatach w sobotę, 22 lipca 2023.

Silent disco porywa tłumy na plaży w Gdyni

Strefa Porsche Centrum Sopot porwała do tańca! Sesje silent disco przyciągnęły spragnionych połączenia tanecznej przygody z obcowaniem z naturą.

W każdy piątek lipca oferujemy muzyczne doświadczenie w nowej formule. Dołącz do tego wyjątkowego spotkania i poczuj letnią atmosferę pełną radości i energii. To niesamowite uczucie, gdy cała plaża tańczy w rytmie ulubionych utworów.

 

Program

Miejsce

Plaża Miejska w Gdyni (w pobliżu Bulwaru Szwedzkiego)

Otwórz mapę

1 - 30 lipca 2023 Poniedziałek, Wtorek: 11-18
Środa: 11-20
Czwartek: 11-21
Piątek: 11-23
Sobota, Niedziela: 11-20

 

FAQ

Czy musze mieć wejściówkę, by wejść do Strefy?

Nie musisz. Wszystkie aktywności w Strefie są otwarte dla wszystkich. Wystarczy przyjść w godzinach otwarcia Strefy!

Czy mogę przyjść z psem?

Wszystkie pieski są mile widziane w naszej Strefie. Pamiętaj tylko, że to Ty bierzesz odpowiedzialność za zachowanie swojego pupila. Dla piesków przygotowaliśmy wodę - miski znajdują się na wejściu do Strefy.

Jakie aktywności będą w Strefie?

Strefa czynna jest przez cały tydzień. Zaplanowaliśmy między innymi panele o designie, kino na plaży, kameralne koncerty, wystawy artystów związanych z Gdynia Design Days, warsztaty oddychania i jogi, treningi siatkówki i warsztaty fotograficzne. Sprawdź PROGRAM na naszej stronie.

Co łączy Porsche Centrum Sopot i Gdynia Design Days?

Porsche od 75 lat wyznacza nowe ścieżki projektowania. Tworzymy własne projekty, ale też inspirujemy do działania artystów, designerów, architektów, sportowców. Porsche Centrum Sopot od kilku lat wspiera Festiwal Gdynia Design Days. W 2022 dzięki mecenatowi nad wystawą Sunken Romance mieszkańcy Gdyni i turyści mogli śledzić losy wyłowionego z Bałtyku samochodu. W 2023 zapraszamy do dyskusji w oparciu o instalację "In the shell" autorstwa zulu kuki.